mojepiekary.pl

mojepiekary.pl

jak urzadzic drewniany domek letniskowy

jak urzadzic drewniany domek letniskowy

Dlaczego nie Weganie Jedz miód

Podczas gdy niektórzy ludzie uważają, że weganie, którzy nie jedzą miód biorą rzeczy trochę za daleko, to w rzeczywistości jest to logiczne uzasadnienie dla swoich działań, które wiąże się filozofii wegetariańskiej. Zasadniczo, korzystanie z miodem spadnie do kategorii wykorzystywania zwierząt, które mogą mieć wpływ na sposób lub uszkodzenie istoty życia lub spowodowania jej cierpieć inaczej.

Weganizm to styl życia, który promuje szacunek dla życia, która wyklucza wszelkie wyzysku i okrucieństwa wobec członków królestwa zwierząt. Przez pojęcie to być w pełni skuteczna, wymaga, aby osoba nie tylko powstrzymać się od jedzenia zwierząt, ale również nie uczestniczyć w korzystaniu z niektórych produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

W związku z tym, weganie uważają, że pszczoły miód produkować dla siebie, a nie dla ludzi. W celu korzystania z miodu, zniszczymy ich siedlisk i ukraść go z nich dla naszego własnego dobra. W procesie, pszczoły są często kruszone i pszczoły matki są regularnie zabił umyślnie kontrolować uli. Pszczoły są często zagazowanych, głodu podczas transportu lub w inny sposób wykorzystywane przy jego obsłudze handlu.

Wiele pszczół mogą być przechowywane pieczołowicie przez hobbystów pszczelarzy i małych pasiek, ale większość miód masowej produkcji pochodzi z olbrzymich pszczół „fabryk”, gdzie są duże liczby zabitych w procesie przemysłowym. Istnieją również dowody, że pszczoły reagują na stres z konieczności ludzie reorganizacji architekturę uli i struktur społecznych są zaprojektowane żyć w przyrodzie.

Również, gdy usunięto z ich naturalnych siedliskach, pszczoły często padają ofiarą infekcji, chorób i pasożytów. W wielu przypadkach te sytuacje są „wyleczony” niszcząc uli wraz z pszczołami, które są dotknięte. Nawet w najbardziej idealnych warunkach, pszczoły nieuchronnie będzie cierpieć nienaturalne obrażeń i zgonów. Mając to na uwadze powyższe, ważne jest również, aby pamiętać, że miód nie jest ważną substancją odżywczą, że ludzie wymagają dla przeżycia. W rzeczywistości miodu jest zasadniczo tylko nowością żywności, która może być łatwo zastąpiona przez wiele innych substancji słodzących.

Ponadto, pszczoły zostało udowodnione, że jeden z najwyższych współczynników wywiadu wśród owadów, co jest widoczne na ich zdolności do komunikowania się ze sobą. Wierząc, że wszystkie stworzenia uczucie ma być przestrzegane i nie spowodowała niepotrzebnie cierpieć, to ma sens, że pszczoły powinny być uwzględnione. Unikając miód, wegańska może zapewnić, że nie uczestniczą w działalności, które powodują te zwierzęta szkody.

Czy jesteś weganką? Sprawdź tę wielką książkę kucharską deser wegańskie Claire Gosse.

Wpis zawdzięczamy